Een natte junimaand in de A.W.Duinen

Van: Wil Heemskerk
maandag 1 juli 2024
Een natte junimaand in de A.W.Duinen.
Jonge Vossen waren er ook weer, onbevangen wandelde er één langs, bezig om zijn leefgebied te verkennen. Over drie maanden is hij volwassen en zal hij de weg wel weten te vinden in het duin.
Vele honderden jonge zwarte padjes kropen weer uit het water het land op, tussen de padjes viel een witte erg op. Een albino onder de dieren komt soms voor, maar onder de amfibieën is het een nog zeldzamer verschijnsel.
Insecten zijn er in dit natte voorjaar volop, een Blauwe Reiger had dit ook in de gaten en sloop door de hoge grassen op zoek naar insectenhapjes, is weer iets anders dan vis.
Het Vuurzwammetje is er weer vroeg bij in deze natte junimaand. Normaal zie je de meeste aantallen in de herfst.
Het Haasveld staat nog steeds onder water en blijft zo aantrekkelijk voor de watervogels. Deze keer spotte ik er Kemphanen op de slikken in de plas, samen met onder andere de Bontbekplevier, Kleine Plevier, Tureluur en Scholekster.
Steeds meer Libellen en Vlinders bevolken nu het duin, maar daarover hopelijk een volgende keer.
Groeten, Wil